Güncel

Bayburtlu kadınlar 8 Mart için buluştu

Bugün İstanbul-Yenibosna’da bulunan Bayburt Kıratlı Köy Derneği’nde kadınlar kahvaltıda biraraya geldi. “Soraya’yı taşlamak” isimli filmi seyreden kadınlar, sohbet etti, müzik dinlerdi ve etkinliklerini kadın komisyonu kurarak taçlandırdı. YDK aktivistleri de etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle başlayan kadın etkinlikleri kapsamında bugün İstanbul-Yenibosna’da bulunan Bayburt Kıratlı Köy Derneği’nde bir etkinlik düzenlendi. Sabah saatlerinde dernekte buluşan kadınlar, burada evlerinden getirdikleri kahvaltılıklarla hep birlikte kahvaltı yaptılar. Dernek yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan kahvaltı sonrası kadınlar hep birlikte “Soraya’yı taşlamak” isimli filmi izlediler.

 

Film sonrası sohbet ve kadın komisyonu

Film sonrası hem film üzerine hem de kadınların örgütlenmesinin önemi üzerine sohbet eden kadınlar, değişimin kendilerinden başlayarak çevremize yayılması gerektiğine vurgu yaptılar. Burada Yeni Demokrat Kadın aktivisti de bir konuşma yaparak kadınların birarada olmasının önemine değindi. Kadınların sohbetlerinin ardından derneğin kadın komisyonu kuruldu.

Etkinlik türkülerle sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu