Güncel

Bakırköy’den Silivri’ye sürgün edilen tutsaklara işkence

H. Merkezi: Dün Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde uygulanan hak gasplarını protesto etmek için kaldıkları koğuşları ateşe veren DHKP/C dava tutsaklarına sürgün edildikleri Silivri’de fiziksel ve cinsel işkence uygulandığı belirtiliyor.

Dün Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde tutulan DHKP/C dava tutsakları dün gece apar topar Silivri 9 No’lu L Tipi Hapishaneye sürgün edildi. Kadın tutsakların götürüldükleri Silivri’de yoğun şiddete ve tacize uğradıkları öğrenildi.

 

“Tutsaklar sabah kadar protesto etti”

Silivri’deki PKK dava tutsağı müvekkillerinin görüşüne giden bir avukatın konu ile ilgili anlatımları ise şu şekilde: “PKK tutsakları ile yaptığımız görüşmede, dün gece kadın tutsakların getirildiğini, yoğun şiddet ve taciz eylemlerinin yapıldığını, kendilerinin de koğuşlardan hem ses hem görüntüleri görünce, tüm gece kapı dövme sloganları ve benzeri ciddi tepkiler verince idarenin geri adım attığını, ama o ana kadar idarenin kadın arkadaşlara işkence uyguladığını söylediler. Hem bilgi hem müdahalemiz için dışarı bilgi vermemi istediler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu