Güncel

Avcılar’da 8 Mart için kahvaltı düzenledik

 

Önümüz  8 Mart…

Biz de 8 Mart çalışmalarımız kapsamında Esenyurt YDK olarak son süreçte kadın çalışmalarımıza hız vererek çevremizdeki kadınlara ev ziyaretleri gerçekleştirmiştik. Her hafta düzenli bir biçimde plan yaparak, yaptığımız bu çalışmalarda 8 Mart ve kadın üzerine sohbetler yaptık.

Bu çalışmalarımızın bir ayağını da 4 Mart Pazar günü bir kahvaltı düzenleyerek kadın arkadaşlarla birlikte 8 Mart’ı ve önümüzdeki süreci nasıl öreceğimizi tartışacağımız bir etkinlikle ördük.

Esenyurt, Kıraç ve Avcılar’dan bir araya gelen kadınlar olarak Avcılar Eğitim-Sen 7 No’lu Şube binasında bir kahvaltı gerçekleştirdik. Kahvaltıda 8 Mart’ın tarihçesi, 8 Mart’ın güncelliği, Yeni Demokrat Kadın olarak 8 Mart’a ve  HDK’ya ilişkin tutumumuz, kadın çalışmasının derinleşmesi için yapılabilecek çalışmalar ve 8 Mart da “erkekli-erkeksiz yürüme” konularına ilişkin tartışmalar yürüttük.

Tartışmalar oldukça canlı geçti. Ev ziyaretlerinin ve kadın çalışmasının  süreklileşmesi ve 8 Mart’a sıkıştırılmaması gerektiği konusunda herkes görüş belirtti. 11 Mart’ta Kadıköy’deki mitingin duyurusunu yapıp, broşürlerimizi dağıtarak kahvaltımızı sona erdirdik.

ESENYURT-KIRAÇ-AVCILAR YDK

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu