Güncel

Aslı Ceren Aslan İçin Basın Toplantısına Çağrı

Yaşamımızın bir parçasına haline getirilen OHAL ile birlikte muhalif kesimlere, ama en çok da kadınlara yönelik saldırılar hızını arttırarak devam ediyor. Gever’den Nusaybin’e, önce kadınlara saldıran, Kanun Hükmünde Kararnameler ile önce kadınları işten çıkaran; kadın derneklerini, medya organlarını kapatarak kadının var olduğu her alanı yasaklayan devlet, kadınlara saldırmayı sürdürüyor ve biliyoruz ki sürdürecek de.

Böylesi süreçlerden geçerken Yeni Demokrat Kadın aktivisti arkadaşımız Aslı Ceren Aslan da birçok kadın gibi bu saldırılara maruz bırakıldı. Gazetecilik mesleğini yerine getirmek için gittiği Urfa’da önce hukuksuzca gözaltına alındı. Erkekliğin koyduğu “sınırları” ihlal eden Aslı Ceren, gözaltındayken cinsiyetçi küfürlere, darpa, cinsel şiddete ve çıplak arama işkencesine maruz kaldı ve ardından tutuklandı!

Ekin Wan’ın çıplak bedenini teşhir ederek kadınları korkutmaya, Cizre’de işgal ettikleri evlerin yatak odalarına prezervatif saçarak bizleri aşağılamaya çalışanlar, Aslı Ceren şahsında hepimizi bedenlerimizden utandırmaya çalışıyor. Çıplak bedenimizden utanmıyoruz! Korkmuyoruz! Aslı Ceren’in yanındayız!

24 Şubat 2017 cuma günü (yarın) tüm kadınları ve kadın örgütlerini saat 12.00’de İnsan Hakları Derneği’nde yapacağımız basın toplantısına, Aslı Ceren Aslan’la dayanışmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Çukurluçeşme Sok. no:2/1 Beyoğlu-İstanbul

Yeni Demokrat Kadın

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu