Güncel

Amed’de çocuk istismarı

Amed’de okula gitmek için evden çıkan 13 yaşındaki F.S. adlı çocuk, ölümle tehdit edildikten sonra tecavüze uğradı. çocuğun ailesinden yardım istemesi üzerine tutuklanan 25 yaşındaki B.Ç. hakkında 40 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Çocuğa tekrar tekrar tecavüz eden suçlunun, çocuğu Bağlar ilçesine götürdükten sonra çaldığı bisikleti satarken kimlik fotokopisini de bırakması üzerine tespit edilen suçlu; çocuğun olayı ailesine anlatması üzerine tespit edilerek yakalandı. Tutuklu yargılanan suçlu hakkında; ‘yağma’, ‘hırsızlık’, ‘mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 40 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Olaydan sonra rapor aldırılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na sevk edilen çocukta iki adet kanamalı yara tespit edildi. Raporda, kanamanın tecavüzden kaynaklı olduğu doğrulanırken, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yapılan muayene de ise mağdurun travma sonrası stres bozukluğu yaşadığı ve ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.
Çocuk istismarının oldukça yaygın olduğu ülkemizde, tecavüzcülerin yargılanması, tutuklanması nadir görülen bir durum. Her ne kadar B.Ç. tutuklu olsa da, o ve daha birçok tecavüzcü; devlet tarafından özene bezene korunuyor ve çocuklar için tehdit tehdit olmaya devam ediyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu