Güncel

25 Kasım Kadın Platformu’ndan çağrı var!

İstanbul: 25 Kasım Kadın Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’de kadınları “Erkek, devlet, IŞİD şiddetine karşı isyandayız” diyerek alanlara çağırdı.
Platformun açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz.
“İsyanımızı Haykırmak İçin 25 Kasım’da Sokaklara!

En temel hakkımız olan yaşama hakkımızı dahi elimizden almaya çalışan erkek-devlet şiddetine karşı direnişteyiz!

Her gün en az 3 kadın en yakınlarındaki erkekler tarafından öldürülüyor. Erkek şiddeti yaş, dil, din, etnisite, cinsel yönelim tanımadan tüm kadınları tehdit ediyor. Kadın cinayetleri durmuyor, trans cinayetlerinin üzeri örtülüyor.

Her gün en az 3 kadın öldürülürken nasıl olur da hapishaneler katil kocalar ve sevgililerle dolup taşmıyor! Cinayet işlemiş, tecavüz etmiş, taciz ve şiddet uygulamış erkekleri yine erkek yargı korumaya devam ediyor. Erkek şiddeti devletin de politikalarıyla azalmıyor, artıyor. Kadın cinayetlerine karşı “elleri kırılsın” şeklinde tepki verip, ikinci eş meselesini “misafirperverlik”le anlatan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam’ın cinsiyet körü politikalarına karşı öfkeliyiz, isyandayız!

1960’da iktidarın politikalarına karşı direnen işkenceye uğrayıp  tecavüz edilerek, katledilen Mirabel kardeşlerin, mücadeleleri, biz kadınların mücadelesi olmaya, direnişimizde ışık tutmaya devam edecektir. Biz kadınlar ve translar alanlarda, var olduğumuzu, var olacağımızı ve isyanımızı haykırıyoruz.

Kadınlar hep birlikte direnmeye ve özgürleşmeye!

#KadınKatliamıVar”

 

25 Kasım Kadın Platformu 25 Kasım Salı günü, saat:19.00’da, Tünel Meydanı’na yaptığı çağrı ile açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu