Güncel

14 yaşında “gelinlikle”, 19 yaşında kefenle…

H. Merkezi: İstanbul Balat’ta, “mutlu bir evlilik” daha, “yuvayı yapan dişi kuş”un katledilmesi ile son buldu!

Henüz 14 yaşındayken kendisinden 12 yaş büyük Zülfikar Bakır ile birlikte yaşamaya zorlanan (“halk diliyle” “imam nikahı”!) Mahmure Karakule, eşinden hemen her gün şiddet görüyordu.

Henüz 19 yaşına gelmişken; biri 1.5, biri 5 yaşında iki çocuğu olmuştu Mahmure’nin. Ve bir de 2 aylık hamileydi.

Dün (17 Temmuz) yine şiddet vardı evde. Komşularının anlatımına göre tartışmalar gündüz saatlerinde başlamıştı. Hatta bir ara o kadar artmıştı ki, “Türk aile yapısının bir numaralı koruyucusu” polis, “aile içinde olabilecek şeyler” yüzünden karakolundan çıkıp evin önüne gelmişti.

Ancak polis sadece evin önüne geldi. İçeri bile girmeyen polis, komşuların gün boyu süren şikayet telefonlarına bir daha icabet etme gereği de duymadı!

İçeride ne oluyordu o sırada?

Eşi Mahmure’yi “sopayla dövüyordu”! Belli bir saate kadar…

Anlaşılan o ki, katil sopayla hırsını alamamış olacak, bu kez bıçağa sarılıyor ve Mahmure’yi 47 yerinden bıçaklayarak katlediyor.

Hem de çocuklarının gözü önünde…

Ardından gözü yaşlı bir kadın komşusu “14 yaşından beri çile çekiyor, işkence görüyor. Belki mezarında rahat eder” diyor. Çaresiz…

Belki o da çekti. Ama o daha “şanslıydı”. En azından eşi onu öldürmemişti! En azından şimdiye kadar!

Ve bir Mahmure daha “gelinlikle girilen evden kefenle çıkıyordu”!

Hem de beyaz kefeni 47 yerinden kan lekeli iken…

Hem de yasaklanan kürtajdan kaynaklı almayı bile düşünmediği fetüsünü taşımaya devam ederken…

Tıpkı Eylem* gibi…

 

* Eylem Pesen: Wan’da lise 2. sınıfta iken okuldan alınarak zorla evlendirilen Eylem, 17 Mayıs 2009 tarihinde, 5 aylık hamile iken “dini nikahlı” yaşadığı kişi tarafından önce bıçaklanıp, sonra araçla ezilerek katledildi. Eylem’in 3 yıldır süren mahkeme sürecinde en son 10 Temmuz 2012’de görülen duruşmada katile ceza vermeye kıyamayan mahkeme, davayı yine erteledi!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu